Powrót

Witamy

Szanowni Państwo,

nazywam się Janusz Jurcimierski. Propagowaniem tańca towarzyskiego jako formy rozrywki i rekreacji, zajmowałem się od 1981 do 2012 r., głównie w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W tym okresie nauczyłem tańczyć osiem tysięcy osób. Reprezentacja prowadzonego przeze mnie Rybnickiego Amatorskiego Klubu Tanecznego "Step", działającego przy Zakładowym Domu Kultury KWK Chwałowice, podczas IV Mistrzostw Polski Zespołów Tanecznych w 1986 wytańczyła II nagrodę. Dwie pary, będące uczniami studia, podczas II Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty ZNP w Tańcu Towarzyskim w 2008 zdobyły III i IV miejsce, a w 2010 drugie miejsce.

Za propagowanie tańca towarzyskiego, jako formy rozrywki i rekreacji oraz jako jednego z elementów wykształcenia współczesnego człowieka, zostałem dwukrotnie uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury.

Państwa liczne uczestnictwo w zajęciach, wielokrotnie wyrażany aplauz, utwierdzały mnie w przekonaniu, że godnie wykorzystuję zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Moim pragnieniem było wpisanie działalności studia w życie kulturalne Rybnika i Pszowa. Pragnę wierzyć, że Dni Tańca były tego najlepszym przykładem.

Z wyrazami szacunku,

Janusz Jurcimierski